Bielenie zdravotných kariet na Slovensku

Autor: Klaudia Sokolová Mihoková | 24.11.2013 o 15:05 | (upravené 25.11.2013 o 17:47) Karma článku: 9,38 | Prečítané:  529x

http://www.sme.sk/c/6973038/ministerstvo-neveri-lekarke-ktora-upozornila-na-bielenie-karty.html ,,Recenzia" na článok   V tomto prípade sa stretneme s nie jedným ale hneď s viacerými porušeniami ľudských práv. Môžeme hovoriť o porušení práva na život (druhá hlava, druhý oddiel, čl.15), ktoré bolo porušené tým, že dojča ohrozili zrejme zlou starostlivosťou alebo zle podanou liečbou. Zodpovední to utajili tak, že vybielili časť jeho zdravotnej karty, z ktorej bolo možné dokázať im vinu. Tým porušili zákon. Je zákonne neprípustné svojvoľne si prispôsobiť text zdravotnej karty (bieliť závažné informácie) a rovnako kryť trestný čin, čo robí aj samotný riaditeľ Nitrianskej fakultnej nemocnice a zároveň poslanec Smeru, Jozef Valocký. Ten sa rozhodol nerobiť svojej nemocnici problémy a jednoducho to vyriešiť tým, že detskú reumatologičku Zuzanu Pechočiakovú, ktorá na celý tento problém upozornila ministerstvo zdravotníctva, presunúť na oddelenie - prijímacia ambulancia (kde pracujú menej skúsení lekári) a odobrať jej pacientov.

Tým porušili právo zamestnanca, ktoré hovorí o tom, že má právo na spravodlivé a upokojujúce pracovné podmienky a rovnako im zákon zabezpečuje najmä ochranu proti diskriminácii v zamestnaní (druhá hlava, piaty oddiel, čl.36). Zároveň dostala časť lekárov podpísať novú náplň práce - mlčať o skutočnostiach, ktoré sa dozvedia pri výkone svojho povolania. Ministerstvo zdravotníctva v tom žiadny problém nevidí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?