Stačí sa usmiať, otec. Stačí sa usmiať...

Autor: Klaudia Sokolová Mihoková | 28.11.2013 o 11:27 | (upravené 28.11.2013 o 12:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

Písala som to ako prácu na scenáristiku. Vlastne to bol môj prvý pokus na hodine. A nemá to absolútne nič spoločné s mojím ani so životom nikoho, koho poznám. Ešte poznámka: Meno Rabbi je po mojom zajacovi.

 -ja-

,,Do pekla! Ako sa mi to zase mohlo stať? Ďalšie nohavice!" vykríkla Rabbi, ktorá si tento týždeň oliala už tretie nohavice. Tentokrát horúcou čokoládou. Pár ľudí sa na ňu pozrelo, jeden starší pán pohoršene pokýval hlavou a chlapec, ktorý sa s ňou snažil flirtovať, sa len smial.

,,Musím zavolať Sethovi."

,,A kto je Seth?" vyzvedá otravný chalan, ktorý sa ešte stále smeje.

,,Môj priateľ!" vybehne na neho až príliš nahnevane Rabbi. Chlapca hneď prejde smiech.

,,Takže preto ti nemám dávať návrhy?" snaží sa chalan žartovať, aj keď je sklamaný.

,,Umhm." zamrmle Rabbi a urobí na neho škaredú grimasu, zatiaľ čo volá Sethovi.

 

,,Seth, nedonesieš mi nohavice? Oliala som sa. Nemôžem takto obsluhovať." Čakala ju ešte niekoľkohodinová šichta.

Seth rozospato odvrkne: ,,Spím. A auto máš ty. Kým by som tam došiel, to by si mala záverečnú."

Neostáva jej nič iné ako zavolať otcovi. Pár vecí jej ešte zostalo v bývalom dome, kde bývala s ním a bratom.

 

,,Otec, prosím ťa, dones mi nohavice. Oliala som sa čokoládou. Ďakujem." Nenechala ho ani nič povedať a zložila. Vedela, že takto ho tu dostane čo najskôr a že len tak ho dokáže presvedčiť. Nemala náladu baviť sa s ním a počúvať tie keci o peniazoch ale nemala na výber.

O necelú polhodinu vbehol do kaviarne. V ruke mal laptop a v druhej zelené nohavice. ,Takže sa tu zdrží´ pomyslela si Rabbi. Sadol si k baru vedľa chlapca bez hanby a začal (ako vždy) niečo vyťukávať. Zrejme si zapisoval koľko zarobil v tento deň.

Rabbi sa rozhodla byť milá: ,,Tak, ako sa máš, otec?" opýtala sa, aj keď vedela, čo jej odpovie.

,,Ako vždy, kopec roboty, únavy." ,Ty sa ozývaj. Zatiaľ, čo ty celé dni ťukáš do bedni a žúruješ s milenkami, ja študujem a ešte sa snažím zarábať´ povedala si len pre seba. Bol to ten najväčší egoista a pesimista zároveň.

Po chvíli sa snažila Rabbi žartovať: ,,A ako sa má Sella, Katy, Mia, či s ktorou momentálne žiješ? Už zmaturovala?" Narážala na to, že jej otec randí každý mesiac s inou a stále mladšou. Síce to myslela zo žartu, jej otec to zobral vážne.

Začal sa rozkrikovať: ,,Rabbitha! Povedz mi láskavo, čo ti chýba? Máš šťastný život, snažím sa ti do neho nemiešať, kúpil som vám byt, denne ti dávam veľa peňazí, nebuzerujem ťa ale ty si to cez to všetko vôbec nevážiš. Povedz mi, čo-ti-chýba?"

Rabbi práve utierala poháre, keď hodila uterák o bar, pozrela otcovi do očí a povedala: ,,Stačí sa usmiať, otec. Stačí sa usmiať."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?